20 października 2020 Rejestruj Zaloguj

  Aukcja: Omer-pasza Latas - Ivo Andrić (83) (numer: 217713067)
Aukcja: Omer-pasza Latas - Ivo Andrić (83)
/Księgarnia/Literatura piękna
/Księgarnia/Literatura piękna/zagraniczna
/Księgarnia/Literatura piękna, popularna i faktu/Literatura piękna - proza zagraniczna/Europejska
/Księgarnia/Literatura piękna, popularna i faktu/Literatura piękna - proza zagraniczna
/Księgarnia/Literatura piękna, popularna i faktu
/Księgarnia/Literatura piękna, popularna i faktu/Literatura piękna - proza zagraniczna/Europejska/Bałkańska
/Księgarnia/Książki dla dzieci i młodzieży/Beletrystyka, powieści/Powieści, opowiadania historyczne
/Księgarnia/Książki dla dzieci i młodzieży/Beletrystyka, powieści/Powieści, opowiadania obyczajowe
/Księgarnia/Literatura piękna, popularna i faktu/Literatura piękna
Data wystawienia: 2020-09-17 23:14:00
Data końca: 2020-09-20 23:14:00

Aktualna cena: 65,00

Omer-pasza Latas - Ivo Andrić

Omer-pasza Latas - Ivo Andrić

Tytuł oryginału: Omerpaša Latas
Tłumaczenie, wstęp, przypisy i słowniczek: Alija Dukanović

Omer-pasza Latas to ostatnia, wydana pośmiertnie powieść Ivo Andricia. Tytułowy Omer-pasza Latas przedstawiony jest w okresie prowadzonej przez niego pacyfikacji w czasie zaborów tureckich w dziejach Bośni i Hercegowiny w połowie XIX w. Mimo, że przez niektórych uznawana jest za jedną z gorszych powieści tego bośniackiego pisarza, to można wszakże dostrzec jego nieprzemijający geniusz przejawiający się w lekkich pociągnięciach piórem, niedopowiedzeniach, doborze słów w dialogach, żywości i plastyczności tworzonych przez niego postaci...

Spis treści:

Ivo Andrić (1892-1975) - urodzony w Bośni jugosłowiański powieściopisarz, nowelista i poeta piszący głównie w języku serbskim, ale również w języku chorwackim). Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 1961. Podstawę wielu jego utworów stanowiły powikłane dzieje, choćby wielowiekowa turecka obecność, jego rodzinnego kraju. Jego utwory charakteryzują się głęboką znajomością realiów tak historycznej, tak współczesnej mu Bośni.

Seria: Nike
480 str., oprawa twarda płócienna, obwoluta, format 100x155
Stan: b.dobry
Wyd.: Czytelnik, 1983 (wydanie 1!)
ISBN: 83-07-00553-1

Kupuj Zapraszam do licytacji: Omer-pasza Latas - Ivo Andrić Kupuj