Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem
 
 
  25 sierpnia 2019 Rejestruj Zaloguj
 
 
  Aukcja: ABC poligrafii - Leszek Szeliga (76) (numer: 216497977)
Aukcja: ABC poligrafii - Leszek Szeliga (76)
Kategorie: /Księgarnia/Nauka/technika
/Księgarnia/Książki naukowe i popularnonaukowe/Technika, nauki techniczne
/Księgarnia/Książki naukowe i popularnonaukowe/Technika, nauki techniczne/Technika, przemysł - opracowania ogólne
/Księgarnia/Podręczniki do szkół podst. i średnich/Informatyka, Technika
/Księgarnia/Książki naukowe i popularnonaukowe/Technika, nauki techniczne/Pozostałe
Status: Zakończona (nie sprzedana)
Data wystawienia: 2019-02-11 23:49:00
Data końca: 2019-02-14 23:49:00
Sprzedający: Gato (0)  
Zobacz pozostałe aukcje sprzedającego
  Zadaj pytanie sprzedającemu ...
Negocjuj cenę ...
  Dodaj do obserwowanych
Powiadom znajomego
   
Aktualna cena: 45,00
   
Najwyższa oferta:
Lokalizacja:
Koszty transportu: ponosi Kupujący
Formy płatności: Z góry
 
 
1. Opis przedmiotu:

ABC poligrafii - Leszek Szeliga

ABC poligrafii - Leszek Szeliga

Książka w sposób bardzo przystępny wprowadza Czytelnika w tajniki poligrafii. Zawiera szczegółowe opisy poszczególnych technik druku, kolejnych etapów w procesie drukowania, maszyn drukarskich, chemigrafii itp., uzupełnione krótkimi opisami historii oraz perspektyw rozwojowych poligrafii. Atrakcją książki jest bogata szata graficzna i szczególnie staranne opracowanie pod względem poligraficznym.

OD AUTORA
O poligrafii, tak jak o każdej innej dziedzinie, pisać można dwojako: specjalistycznie — z przeznaczeniem zawartego w książce materiału wyłącznie dla fachowców i specjalistów — można również pokusić się o pozornie tylko łatwiejsze popularne zaprezentowanie najistotniej-szych zagadnień związanych z słowem drukowanym. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku nieodzowna jest pewna selekcja materiału i wybór takich tematów, które winny zainteresować przyszłego czytelnika Gato.
Zamierzeniem autora było napisanie pracy popularnej. Stąd konieczność dokonania wyboru: o czym pisać, a o czym nie pisać? Na czym głównie skoncentrować uwagę czytelnika? Sprawa nie jest bowiem taka prosta. Druk książek, czasopism i dzienników — to jedna wielka dziedzina poligrafii, druk opakowań, akcydensów i druków masowego użytku — to dziedzina druga, wcale nie mniejsza. O wyborze pierwszej zadecydowały niezaprzeczalnie większe i trwalsze walory kulturotwórcze oraz sympatia autora dla tej dziedziny działalności poligraficznej. Do najdoskonalej wydrukowanego opakowania nie powraca się tak, jak powraca się do książki, nawet technicznie często niezbyt doskonałej, z druków masowego użytku tylko bilety NBP pochwalić się mogą częstszym kontaktem z człowiekiem niż książka.
Z tej przyczyny przemysł poligraficzny przedstawiony został w niniejszej książce pod kątem produkcji książki i jej różnych odmian. Trzeba było również zrezygnować z szerszego omówienia produkcji niektórych półfabrykatów, jakimi dła poligrafii są farby i papiery oraz metal drukarski. Wprowadzenie rozdziałów omawiających sposób wykonywania tych półfabrykatów wypaczyłoby nieco koncepcją książki i jej układ logiczny, obarczyłoby również czytelnika pewną ilością wiadomości niezbędnych niewątpliwie dla specjalisty, lecz chyba zbytecznych dla laika.
Z powyższych wywodów wynika jednoznacznie, ż

Po wygranej aukcji proszę o kontakt w celu ustalenia sposobu finalizacji transakcji oraz łącznych kosztów wysyłki.

 
2. Właściwości wystawianego przedmiotu:
 
3. Zdjęcia przedmiotu:

Powiększ


 
 
4. Przebieg aukcji:
 
  
 
 
Zasady użytkowania   Zasady zachowania prywatności   Projekt i wykonanie: SASystem.pl