Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem
 
 
  17 czerwca 2019 Rejestruj Zaloguj
 
 
  Aukcja: Wielka, większa i największa - Jerzy Broszkiewicz (88,TO) (numer: 216128911)
Aukcja: Wielka, większa i największa - Jerzy Broszkiewicz (88,TO)
Kategorie: /Księgarnia
/Księgarnia/Dla dzieci
/Księgarnia/Książki dla dzieci i młodzieży/Beletrystyka, powieści
/Księgarnia/Książki dla dzieci i młodzieży
/Księgarnia/Literatura piękna, popularna i faktu/Poezja/Poezja polska/1939-1989
/Księgarnia/Książki dla dzieci i młodzieży/Książki dla młodzieży
/Księgarnia/Książki dla dzieci i młodzieży/Książki dla dzieci
/Księgarnia/Komiksy/Europejskie/Dla dzieci
Status: Zakończona (nie sprzedana)
Data wystawienia: 2018-10-11 23:49:00
Data końca: 2018-10-14 23:49:00
Sprzedający: Gato (0)  
Zobacz pozostałe aukcje sprzedającego
  Zadaj pytanie sprzedającemu ...
Negocjuj cenę ...
  Dodaj do obserwowanych
Powiadom znajomego
   
Aktualna cena: 85,00
   
Najwyższa oferta:
Lokalizacja:
Koszty transportu: ponosi Kupujący
Formy płatności: Z góry
 
 
1. Opis przedmiotu:

Wielka, większa i największa - Jerzy Broszkiewicz

Wielka, większa i największa - Jerzy Broszkiewicz

Ilustracje: Gabriel Rechowicz

"Na okładce dałem tytuł Wielka, większa i największa. Każdy więc ma od razu spytać: o co właściwie chodzi? Cóż to takiego wielkiego, większego i największego? I będą to całkiem uzasadnione pytania. Pragnę zatem od razu wyjaśnić, że napisałem książkę o trzech przygodach. O przygodach, z których druga jest większa od pierwszej (też niemałej!), a trzecia bez porównania większa od drugiej. Wydaje mi się, że każdy kto przeczyta tę książkę do końca, zgodzi się ze mną w powyższej ocenie owych przygód. I to byłoby w sprawie tytułu na razie wszystko." (Autor)

Historia składa się z trzech przygód. Dwie rozgrywają się na Ziemi, trzecia - na największej planecie Słońca Vega, dokąd przenosi bohaterów świetlisty pojazd kosmiczny. A zaczyna się zwyczajnie - Ika i Groszek współczują weteranowi szos wyrzuconemu na złom. Stary samochód marki Opel - Kapitan, wdzięczny za okazane mu serce, zaprzyjaźnia się z dziećmi. Jest to pojazd niezwykły - prowadzi się sam, zjawia się tam, gdzie akurat jest potrzebny, i mówi (głosem Stanisława Milskiego). Kapitan funduje dzieciom pierwszą przygodę - razem odnajdują chłopczyka porwanego przez szajkę przestępczą, korzystają też z pomocy tajemniczego głosu w zwykłym odbiorniku radiowym i gadających telefonów, które pomagają zlokalizować porwanego malca. Druga przygoda rozgrywa się w egzotycznym krajobrazie Afryki. Podczas burzy piaskowej samolot Afrykańskich Linii Lotniczych zostaje zniesiony z kursu i zmuszony do lądowania na Saharze. Radiostacja „Tajfuna 125” została całkowicie zniszczona, uszkodzeniu uległy silniki i podwozie, pasażerom i załodze grozi niechybna śmierć. Samolot na pustyni jest jak ziarnko piasku, poszukiwania nie przynoszą rezultatów. Odnajdują go dopiero Ika i Groszek, mając do dyspozycji cudowne maszyny, swojego „Kapitana” i starego „Jaka”. Przeżywając trzecią, największą przygodę, dzieci mają do wypełnienia szczególną misję. Stają oko w oko z kosmitami, muszą im udowodnić, że nie wszyscy przedstawiciele ziemskiej cywilizacji pałają żądzą niszczenia. Veganie zaobserwowali na odległej planecie szereg wybuchów atomowych. Obawiają się, że w przyszłości Ziemianie mogą zagrozić także ich cywilizacji, nie tylko własnej. Dzięki dzieciom przekonują się, że z mieszkańcami tej dziwnej planety można i warto współpracować.

Wspaniała powieść przygodowa, która zainteresuje n

Po wygranej aukcji proszę o kontakt w celu ustalenia sposobu finalizacji transakcji oraz łącznych kosztów wysyłki.

 
2. Właściwości wystawianego przedmiotu:
 
3. Zdjęcia przedmiotu:

Powiększ


 
 
4. Przebieg aukcji:
 
  
 
 
Zasady użytkowania   Zasady zachowania prywatności   Projekt i wykonanie: SASystem.pl