19 października 2018 Rejestruj Zaloguj

  Aukcja: Działa Nawarony - Alistair MacLean (90) (numer: 216128547)
Aukcja: Działa Nawarony - Alistair MacLean (90)
Kategorie: /Księgarnia/Literatura piękna, popularna i faktu/Thrillery, sensacyjne/Zagraniczne
/Księgarnia/Literatura piękna, popularna i faktu/Thrillery, sensacyjne
Data wystawienia: 2018-10-11 23:47:00
Data końca: 2018-10-14 23:47:00

Aktualna cena: 35,00

Działa Nawarony - Alistair MacLean

Tytuł oryginału: The guns of Navarone
Tłumaczenie: Adam Kaska

Alistair MacLean, urodzony w Szkocji w 1923 roku, po wybuchu II wojny światowej wstąpił do brytyjskiej marynarki wojennej. Przeżycia związane z okresem ponad dwuletniej służby na krążowniku angielskim posłużyły jako bogaty materiał do jego słynnych powieści o tematyce wojennej.
Działa Navarony to historia nieustraszonej grupy komandosów, którzy z rozkazu dowództwa wojsk alianckich w brawurowej akcji wysadzają w powietrze hitlerowską fortecę na jednej z wysp greckich.
Oparty na tej powieści film Karola Foremana pod tym samym tytułem, bijący na całym świecie rekordy kasowe, przyniósł MacLeanowi międzynarodową sławę.

Seria:
240 str., oprawa miękka, format 145x205
Stan: b.dobry (-) otarcia i delikatne załamania okładki, stemple biblioteczne
Wyd.: Iskry, 1990
ISBN: 83-207-1176-2

Kupuj Zapraszam do licytacji: Działa Nawarony - Alistair MacLean Kupuj