19 października 2018 Rejestruj Zaloguj

  Aukcja: Dlaczego kąpiesz się w spodniach, wujku? - Astrid Lindgren (76) (numer: 216128435)
Aukcja: Dlaczego kąpiesz się w spodniach, wujku? - Astrid Lindgren (76)
Kategorie: /Księgarnia/Książki dla dzieci i młodzieży/Beletrystyka, powieści
/Księgarnia/Książki dla dzieci i młodzieży/Książki dla młodzieży
Data wystawienia: 2018-10-11 23:47:00
Data końca: 2018-10-14 23:47:00

Aktualna cena: 75,00

Dlaczego kąpiesz się w spodniach, wujku? - Astrid Lindgren

Tytuł oryginału: Vi pa Saltkrakan
Tłumaczenie: Maria Olszańska
Ilustracje: Zbigniew Łoskot

Dlaczego kąpiesz się w spodniach, wujku? Astrid Lindgren to pełna ciepła, dowcipna opowieść o wakacjach spędzonych przez niesforną rodzinę Melkersonów w wynajętym pustym domu na maleńkiej wyspie Saltkrakan. Przygody czwórki dzieci i ich ojca przedstawione na tle surowej, pięknej szwedzkiej przyrody, w pełnym tajemnic starym domu, gdzie gościnni i życzliwi ludzie, humor sytuacyjny i słowny czynią z tej powieści wspaniałą lekturę na każda porę roku.

Książka ukazała się również pod tytułem My na wyspie Saltkrakan (w późniejszych wydaniach), który jest dosłownym tłumaczeniem tytułu szwedzkiego.

W 1964 r. nakręcony został również szwedzki 13-odcinkowy serial telewizyjny pod tytułem Vi pa Saltkrakan (My na wyspie Saltkrakan), który powstał przy dużym osobistym udziale autorki — Astrid Lindgren.

276 str., oprawa miękka, obwoluta, format 130x200
Stan: dobry (-) otarcia i przybrudzenia obwoluty
Wyd.: Nasza Księgarnia, 1976

Kupuj Zapraszam do licytacji: Dlaczego kąpiesz się w spodniach, wujku? - Astrid Lindgren Kupuj