18 grudnia 2018 Rejestruj Zaloguj

  Aukcja: Hiob - Joseph Roth (78) (numer: 216128392)
Aukcja: Hiob - Joseph Roth (78)
Kategorie: /Księgarnia/Literatura piękna, popularna i faktu/Literatura piękna - proza zagraniczna/Europejska/Niemiecka i austriacka
/Księgarnia/Literatura piękna, popularna i faktu/Literatura piękna - proza zagraniczna/Europejska
Data wystawienia: 2018-10-11 23:47:00
Data końca: 2018-10-14 23:47:00

Aktualna cena: 35,00

Hiob - Joseph Roth

Hiob - Joseph Roth

Podtytuł: Powieść o człowieku prostym
Tytuł oryginału: Hiob. Roman eines einfaches Mannes
Tłumaczenie: Józef Wittlin

Hiob. Powieść o człowieku prostym, w przekładzie wybitnego poety i czołowego polskiego ekspresjonisty Józefa Wittlina, to ambitna próba przeniesienia wątku biblijnego w realia początku naszego stulecia. Historia życia współczesnego Hioba, Mendla Singera, pobożnego nauczyciela z ukraińskiego Zuchnowa i jego rodziny, jest zarazem urzekającą swym pięknem filozoficzną parabolą o żydowskim losie, poszukiwaniu wiary i sensu życia wbrew nieszczęściu.

Seria: Biblioteka Klasyki Polskiej i Obcej (BKPiO)
172 str., oprawa miękka, format 118x172
Stan: b.dobry (-) minimalne otarcia okładki, stemple biblioteczne
Wyd.: Państwowy Instytut Wydawniczy, 1978

Kupuj Zapraszam do licytacji: Hiob - Joseph Roth Kupuj