23 października 2018 Rejestruj Zaloguj

  Aukcja: Astrea - Honore d'Urfe (78) (numer: 215846670)
Aukcja: Astrea - Honore d'Urfe (78)
Kategorie: /Księgarnia/Literatura piękna, popularna i faktu/Literatura piękna - proza zagraniczna/Anglosaska/Amerykańska
/Księgarnia/Literatura piękna, popularna i faktu/Literatura piękna - proza zagraniczna/Anglosaska
Data wystawienia: 2018-06-13 23:49:00
Data końca: 2018-06-16 23:49:00

Aktualna cena: 95,00

Astrea - Honoré d'Urfé

Astrea - Honoré d'Urfé

Tytuł oryginału: L’Astrée
Tłumaczenie: Joanna Arnold, Maria Gawryś, Wojciech Gilewski, Barbara Grzegorzewska, Elżbieta Sadowska
Wstęp: Krzysztof Choiński
Ilustracje: reprodukowane z francuskiego wydania P. Masson, Lyon 1925

Astrea jest sumą doświadczeń i możliwości artystycznych powieści na przełomie XVI i XVII wieku... Pisarz wykorzystał doświadczenia techniki narracyjnej noweli renesansowej, romansu rycerskiego i powieści pasterskiej, podporządkowując je estetyce barokowej z jej upodobaniem do perspektyw otwierających się w głąb, do starannie konstruowanej plątaniny motywów podkreślających płynność rzeczywistości, do wciągania bohaterów i czytelników w wieloznaczną grę wydarzeń, instynktów i uczuć...

328 str., oprawa twarda płócienna, obwoluta, format 130x200
Stan: b.dobry (-) minimalne otarcia krawędzi obwoluty
Wyd.: Czytelnik, 1978

Kupuj Zapraszam do licytacji: Astrea - Honoré d'Urfé Kupuj